Zlewozmywak – jaki wybrać?

Zlewozmywaki dzielą się na różne rodzaje. W dzisiejszych czasach można spotkać na przykład okulary jednokomorowe lub dwukomorowe. Mogą być one wykonane również z różnorodnych komponentów. Największą popularnością cieszą się zlewozmywaki granitowe. Z całą pewnością są one bardzo trwałe i solidne. Zdecydowanie, taki zlewozmywak pasuje do nowoczesnej, minimalistycznej i klasycznej kuchni. Pasuje on również doskonale do zabudowy.

Zlewy granitowe dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorów. Nawet najbardziej wymagający klient z pewnością dobierze kolor, który będzie pasował do wnętrza kuchni i całego jej wystroju. Dostępność kolorów jest bardzo duża, występują klasyczne takie jak białe, czarne, szare a także te w niestandardowych kolorach takich jak zielony, czerwony, niebieski. Zlewozmywaki granitowe występują także w różnych kształtach, aby z łatwością dopasować go do kształtu mebli. Dostępne są kwadratowe, prostokątne, okrągłe. Zlewy dzieli się na jedno komorowe lub wielokomorowe, czyli dwu lub trzy komorowe. To tego typu zlewozmywaka z pewnością pasować będzie także granitowa bateria.

Zlewozmywaki granitowe są bardzo trwałe. Wykonane są z materiału, który jest bardzo odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Granit bardzo dobrze znosi bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury. Środki chemiczne nie wyrządzają żadnych negatywnych skutków na zlewozmywakach wykonanych z granitu. Ostre noże czy inne przybory kuchenne z pewnością nie zarysują zlewozmywaka. Te wszystkie właściwości są bardzo ważne i cenione w kuchni, przez to uznawane są za najbardziej trwałe zlewozmywaki.

Z pewnością odpowiednio pielęgnowane zlewozmywaki granitowe będą służyć przez bardzo długie lata w idealnym stanie. Aby zlewozmywaki taki służył długo i zachował swoje właściwości należy o niego dbać. Należy taki zlewozmywak systematycznie czyścić specjalnymi środkami do tego przeznaczonymi, choć można go również czyścić płynem do mycia naczyń i miękką gąbką. Pomoże to, aby na zlewozmywaku nie osadzał się kamień z wody. Właściwa pielęgnacja jest bardzo ważna. Warto wiedzieć, że dostępne są także zlewozmywaki pasujące jedynie do szafek narożnych, są to specjalne zlewy pięciokątne. Podstawową sprawą nad jaką trzeba się zastanowić jest zdecydowanie wielkość zlewu. Trzeba go dopasować pod kątem wielkości kuchni, szafek. Najważniejsze zalety zlewozmywaków granitowych są następujące:

  • niesamowita trwałość,
  • łatwość w utrzymaniu czystości,
  • elegancki design,
  • pasują do każdego wnętrza,
  • bardzo szeroka gama kolorystyczna.
  • bawariamotors.pl/bmw/nowe-samochody/bmw-x6/