Volvo sedan – dolnośląskie stawia na ten typ nadwozia

Sedany można spotkać w każdym zakątku naszego kraju – to samochody, które cieszą się dużym zainteresowaniem już od wielu lat. Ten typ nadwozia zyskał popularność dzięki swojej wszechstronności oraz uniwersalności. Jaka jest historia sedana? Skąd się wzięła jego nazwa? Na jakie samochody z tego segmentu zwracać uwagę w dzisiejszych czasach? Odpowiedzi znajdują się poniżej.

Sedan – co to za typ nadwozia?

Sedan jako typ nadwozia podbił serca wielu kierowców. Jak już wspomniano, stało się to za sprawą uniwersalności tego rodzaju samochodów. W zależności od wersji, mogą to być zarówno pojazdy o charakterze bardziej sportowym, jak i auta rodzinne, którymi można wybrać się w dłuższą podróż na wakacje. Jest to prawdopodobnie najbardziej klasyczne rozwiązanie dla typów nadwozia, z kolei charakterystycznym elementem tych pojazdów jest wysunięty tył. Jak odróżnić sedana od innych typów nadwozia? Przede wszystkim ma on wyraźnie oddzielony przedział silnikowy, a oprócz tego, widać podział w przypadku części pasażerskiej oraz bagażowej – ta druga jest oddzielona od okna. Kabina pojazdu pomieści najczęściej 4–5 osób.

Historia sedana – skąd wzięła się nazwa tego typu nadwozia?

Nazwa tego typu nadwozia wzięła się od francuskiego określenia lektyk, używanych w czasach starożytnych, które charakteryzowały się trójbryłową sylwetką. Pierwsze odnotowane użycie sedana w karoserii samochodowej miało miejsce w 1912 roku – wówczas modele Studebaker Four i Studebaker Six były sprzedawane jako ten typ nadwozia. Przed rokiem 1912 istniały całkowicie zabudowane nadwozia samochodów, choć niektórzy znawcy historii motoryzacji podkreślają, że Renault Voiturette Type B z 1899 roku (dwumiejscowy samochód z dodatkowym zewnętrznym siedzeniem dla lokaja/mechanika) był pierwszym sedanem, ponieważ jest to pierwszy znany samochód produkowany z dachem.

Volvo – sedan od szwedzkiego producenta

Marka Volvo kojarzy się fanom motoryzacji przede wszystkim z nadwoziem typu kombi oraz SUV-ami. Szwedzcy producenci, którzy produkują swoje samochody od prawie stu lat, cieszą się dobrą opinią wśród konsumentów. Gdyby zapytać kierowców o ich pierwsze skojarzenia z tą marką, zapewne wspomnieliby, że to auta solidne, wytrzymałe oraz rodzinne. Volvo od kilkunastu lat stosuje wewnętrzne oznaczenia dla konkretnych typów nadwozia – w przypadku sedana jest to „S”. Obok litery podana jest także liczba, która określa wielkość lub segment, z którego pochodzi dany pojazd.

Obecnie w ofercie Volvo możesz znaleźć dwa modele sedan – S60 oraz S90. Ten pierwszy charakteryzuje bardziej dynamiczny charakter – to mniejszy samochód, który przypadnie do gustu kierowcom, którzy szukają auta w bardziej sportowym stylu. Z kolei S90, który z wyglądu przypomina limuzynę, jest pojazdem nieco większym. To auto wyższej klasy, które może zachwycić swoim reprezentacyjnym stylem. W przypadku obu samochodów, Szwedzi postarali się, by gwarantowały solidne osiągi, a do tego by się je dobrze prowadziło. Postawiono także na komfort podróżowania – liczne wersje wyposażenia (w przypadku S90 także skórzane fotele) to gwarancja przyjemnych podróży.

Volvo sedan na dolnośląskie drogi

Jednym z dealerów Volvo w naszym kraju jest V-Motors, który w ramach swoich usług oferuje sprzedaż samochodów szwedzkiego producenta. Wśród modeli, które możesz kupić w V-Motors, jest właśnie Volvo sedan. Dolnośląskie ma ten komfort, że na terenie tego województwa działają aż dwie placówki tego dealera – we Wrocławiu oraz Lubinie. W ofercie V-Motors znajdują się zarówno Volvo S60, jak i Volvo S90 – dwa sedany, które podbiły rynek motoryzacji na całym świecie. Możesz je wybrać w różnych wersjach oraz z różnym wyposażeniem. Dealer V-Motors w ramach swojej działalności umożliwia Ci konfigurację tego samochodu do swoich indywidualnych potrzeb oraz oferuje możliwość sfinansowania Twojego wymarzonego auta. Volvo Financial Car Services obejmuje z kolei możliwość najmu konsumenckiego, wynajmu długoterminowego dla firm lub klasyczny leasing. Wybierz swoje Volvo sedan i wyrusz nim na dolnośląskie drogi!

Sprawdź również: https://vmotors.volvocars-partner.pl/