Ustalenie kontaktów rodzica z dzieckiem

building-window-architectureCzasami w życiu niektórych osób dochodzi do sytuacji, w których należy wziąć rozwód, ponieważ małżeństwo nie jest szczęśliwe i nie ma sensu dłużej w nim trwać. Oczywiście są to sprawy naturalne, gdyż nie każde małżeństwo przetrzymuje próbę czasu, czy też różne problemy pojawiające się po latach związku. Wiadomo, że kłopoty pojawiają się przede wszystkim wtedy, gdy ma się styczność także z dzieckiem, które przyszło na świat. Wtedy też warto udać się do dobrego prawnika, aby otrzymać odpowiednią poradę prawną w tym zakresie tematycznym. Oczywiście tyczy się to zwłaszcza tego, aby ustalić kontakty rodzica z dzieckiem, gdy zostanie ono przy jednym z rodziców, aby nie dochodziło potem z tego powodu do jakichś większych nieporozumień.

Ustalenie terminów wizyt

Zwykle dzieci zostają przy matkach, ponieważ jest to dla nich najlepsza opcja na wychowanie. Dzieci są bardziej związane z matkami, potrzebują ich we wczesnym okresie dzieciństwa, ale ojciec jest im również potrzebny, więc matki powinny pamiętać o tym, aby nie stawać na drodze do szczęścia własnych dzieci, ponieważ potem takich posunięć można bardzo żałować. Sąd zajmie się ustaleniem terminów wizyt jednego z rodziców u dziecka, tak aby nie kolidowały one z planami rodzica, który będzie trzymał pieczę nad wychowaniem danego dziecka. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby ustalenie takich terminów kilka razy w tygodniu, aby dziecko mogło się cały czas rozwijać na odpowiednim poziomie i nie zauważyło nieobecności jednego z rodziców. Zawsze należy kierować się troską o dobro dziecka, dorośli schodzą w takich przypadkach na dalszy plan.

Porozumienie między rodzicami

Porady prawne Poznań (http://engelgardt.pl/porady-prawne-poznan/) w takich sytuacjach są jak najbardziej przydatne, ponieważ prawnik podpowie zainteresowanym osobom jakie kroki może podjąć w zaistniałej sytuacji. Najlepszym pomysłem jest porozumienie między rodzicami, aby na podstawie własnej umowy ustnej ustalić kontakty rodzica z dzieckiem, tak aby brał on udział w wychowaniu własnej pociechy. Wtedy też dziecko zauważy, że rodzice nadal potrafią się ze sobą dogadywać i będzie odczuwało miłość z obu stron. Warto więc zadbać o to, aby:

– dziecko nie było w takiej sytuacji pokrzywdzone,

– dziecko miało cały czas kontakt z obojgiem rodziców,

– nie przelewać swoich emocji na dobro dziecka, bo niczemu nie jest ono winne.

Prawnicy pomogą oczywiście porozumieć się pomiędzy obiema stronami, a w ostateczności należy udać się do sądu, gdzie odgórnie zostaną ustalone zasady kontaktu rodzica z dzieckiem.

Polecamy: http://scandservice.com.pl/darmowa-pomoc-prawna-dla-potrzebujacych/