Oferta protetyczna Wrocław

dentist-instruments-medical-cutlery-practice-toolPrzyczyn utraty zębów może być wiele, tak i wiele istnieje metod ich uzupełnienia. Najczęstszą przyczyną wizyty u protetyka we Wrocławiu jest chęć zakrycia brakującej przestrzeni zębowej. Przesłanki mogą być estetyczne, zawodowe oraz zdrowotne. Nic dziwnego, brak zęba lub zębów nie jest powodem do dumy, lecz do wstydu. Związku z czym należy skorzystać z ofert stomatologii estetycznej, która zajmuje się dopasowaniem odpowiedniej protezy do uszkodzonego zęba bądź przestrzeni pozostałej po jego utracie. Dzisiejsze gabinety protetyczne mają wiele do zaoferowania swoim pacjentom. U naszego protetyka jest najlepiej z kilku, istotnych względów. Po pierwsze, każdy pacjent traktowany jest indywidualnie. Po drugie, metoda uzupełnienia dobierana jest do indywidualnych preferencji pacjenta i jego możliwości finansowych. Po trzecie, u protetyków atmosfera jest naprawdę bardzo przyjemna i domowa, nikt nie czuje się jak u lekarza, ale u dobrego znajomego.

To, co dzisiaj protetyka Wrocław (http://www.uni-dental.com.pl/protetyka/) ma do zaoferowania to:

  • Licówki, czyli potocznie określane nakładki, które sprawiają, że nasze zęby uzyskują lepszy kształt. Prócz tego umożliwiają one osiągnąć naturalną budowę i położenie zębów. Wykonywane są zazwyczaj z ceramiki, ponieważ posiada ona lepsze efekty estetyczne i jest bardziej dostępna cenowo dla przeciętnego pacjenta. Oczywiście, istnieją jeszcze inne stosowane materiały w licowaniu zębów m.in.: cyrkon, akryl. Licówki zakłada się głównie na przedni i przednio-boczny łuk zębowy. Ich głównym celem jest uzyskanie wysokiej jakości estetycznej, a więc prostych, białych, naturalnych zębów. Ich wykonanie zalecane jest osobom z dysplazją zębów, z niewielkimi zmianami położenia zębów, z niewielkimi przebarwieniami zębów czy niedużymi zmianami kształtu zębów uwarunkowanymi genetycznie. Warto pamiętać, że osoby o zbyt krótkich zębach i bardzo zniszczonym szkliwem nie będą mogły skorzystać z zabiegu wstawienia licówek w gabinecie protetycznym we Wrocławiu.
  • Korona zębowa, która spełnia funkcje rekonstrukcyjną zęba. Zazwyczaj dotyczy to zębów, które uległy zniszczeniu w wyniku próchnicy, choroby przyzębia, niepowodzenia endodontycznego czy rekonstrukcji zgryzu. Koroną nazywamy specjalne nakładki nazębne, które mają kształt czapeczki. Głównie służą do odbudowy tego zęba, który został ziszczony. Korony zębowe poprawiają kształt, położenie i barwę zębów w sytuacjach, gdy mniej inwazyjne metody nie są skuteczne i wystarczająco efektywne. Obecnie wyróżnia się korony: akrylowe, ceramiczne, porcelanowe. Stosowane są one zarówno u dorosłych jak i dzieci. Zakłada się je głównie z następujących przesłanek: wymiana istniejących koron, zabezpieczenie zęba przeleczonego endodontycznie, zniszczone lub starte zęby, względy estetyczne, złamania zęba czy wyrównanie płaszczyzny zwarcia.
  • Mosty protetyczne, czyli uzupełnienie protetyczne stałe(tradycyjne), wyłącznie ozębnowe, które odbudowując częściowe braki w uzębieniu służy zachowaniu biostatycznej równowagi narządu żucia. Składa się ono z zęba filarowego, części umocowującej most oraz przęsła mostu. Zarówno przęsło jak i filary nazywane są członami mostu. Rozległość odbudowy protetycznej określa się na podstawie ilości członów, całkowita ilość członów to liczba filarów + liczba odbudowanych brakujących zębów w przęśle. Ich zaletami są: duża trwałość, wielofunkcyjność i wytrzymałość.
  • Implanty stomatologiczne, czyli sztuczny wszczep wykonany z cyrkony lub tytanu. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą posiadać protezę, która całkowicie odzwierciedla funkcje i właściwości naturalnego zęba. Jego głównym celem jest przywrócenie normalnego funkcjonowania szczęki pacjenta i do ustabilizowania łuku zębowego. Implant jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które inwestują swój wygląd i nie mają żadnych ograniczeń.

Podstawowe zalecenia po wszczepieniu implantów zębowych

 Dobry protetyk Wrocław to innowacyjność, nowoczesność, zadowolenie i niskie ceny w województwie dolnośląskim.