Ochrona twarzy – Zabezpieczenie nie tylko przed wirusem

W dzisiejszych czasach zagadnienie „ochrona twarzy” wzbudza wiele kontrowersji. Wszystko za sprawą obecnej sytuacji epidemiologicznej, która zmusza nas do zakrywania ust i nosa podczas przebywania w miejscach publicznych. I o ile noszenie maseczek w sklepie czy w banku nie jest dla nikogo problemem, o tyle na dworze – już tak. Warto jednak pamiętać, że istnieją przedstawiciele wielu zawodów, których codziennością jest właśnie zasłanianie twarzy. Mowa oczywiście o spawaczach, chirurgach, kosmetologach oraz hutnikach. W poniższym artykule przedstawimy Ci poszczególne metody ochrony twarzy oraz podpowiemy, czy maseczki jednorazowe faktycznie mają szansę ochronić Cię przed wirusem. Zainteresowany? W takim razie serdecznie zapraszamy do lektury!

Ochrona twarzy – Mnogość możliwości wyboru

Nie ulega wątpliwości, że obecna sytuacja udowodniła nam, iż istnieje całe mnóstwo metod ochrony twarzy. Poniżej znajdziesz listę poszczególnych produktów, które pomogą Ci stworzyć „tarczę ochronną”, osłaniającą Twoje usta i nos.

  • Maseczki jednorazowe – To ochrona twarzy, która przeznaczona jest dla osób ceniących sobie wygodę. Oczywistym jest, że założenie maseczki i wyrzucenie jej po powrocie do domu to bardzo komfortowe rozwiązanie. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest ono zbyt ekologiczne. W Polsce rocznie wyrzucane jest bowiem około 13 milionów ton odpadów, a sytuacja z roku na rok staje się coraz gorsza.
  • Maseczki wielorazowe – Te produkty z kolei są całkowitym przeciwieństwem wskazanych powyżej masek jednorazowych. Rozwiązania wielorazowe są zdecydowanie mniej komfortowe – wymagają częstego prania w celu pozbycia się z nich potencjalnych bakterii, wirusów i grzybów – jednak zakupione raz, służą nam przez co najmniej kilka tygodni. Nie ulega wątpliwości, że zaletą maseczek wielorazowych jest nie tylko niewielki koszt, ale także niewątpliwy ukłon w stronę naszej planety.
  • Przyłbice ochronne – To z kolei produkty osłaniające nie tylko nasze usta i nosy, ale także oczy. To wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które mają trudności z oddychaniem we wszelkiego rodzaju maseczkach. Tego typu ochrona twarzy świetnie sprawdzi się też u osób, które cierpią na notoryczne zaparowywanie okularów spowodowane przez noszenie maseczek.

Wskazane powyżej produkty służą oczywiście do ochrony codziennej. Poniżej znajdziesz listę specjalistycznych narzędzi ochrony twarzy, które sprawdzą się w warunkach ekstremalnych.

Specjalistyczna ochrona twarzy – Produkty dla spawaczy

Jak zostało wyżej wspomniane, istnieją przedstawiciele wielu trudnych zawodów, którzy muszą chronić swoje twarze na co dzień. I bynajmniej nie mamy tu na myśli żadnego wirusa – pracownicy fizyczni są bowiem narażeni na szkodliwe działanie iskier i pyłów. Przedstawiamy zbiór produktów ochronnych, które mogą przydać się, na przykład, spawaczom.

  • Okulary ochronne – To produkty, które mają za zadanie ochronić oczy osoby wykonującej powierzone jej czynności przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Zostały one stworzone do stanowienia swego rodzaju bariery, która chroni pracownika przed uszkodzeniem mechanicznym oka. Okulary ochronne niewątpliwie są podstawowym elementem pracy na hucie, w kopalni i podczas generalnych remontów.
  • Kaptury spawalnicze – To z kolei produkty wykonane z bawełny niepalnej, które chronią zarówno twarz spawacza, jak i jego głowę. Warto wiedzieć bowiem, że spawacze na co dzień mierzą się z ogromnym niebezpieczeństwem, narażając się tym samym na utratę zdrowia. To właśnie dlatego odpowiednia ochrona twarzy jest tak ważna – wpływa ona na możliwość bezpiecznego wykonywania obowiązków.

Szeroką gamę produktów służących do ochrony twarzy znajdziesz na stronie marki Omikon: https://omikon.pl/Ochrona-twarzy-c758/. W katalogu przedsiębiorstwa znajdują się zarówno maseczki jednorazowe i przyłbice ochronne do codziennego stosowania, jak i specjalistyczne okulary i kaptury ochronne.

Ochrona twarzy – Czy maseczka chroni przed wirusem?

W powyższej części artykułu przedstawiliśmy Ci szereg możliwości, dzięki którym możesz ochronić swoją twarz zarówno w warunkach codziennych, jak i tych znacznie bardziej niebezpiecznych. Pora odpowiedzieć zatem na pytanie: Czy maseczka jest w stanie uchronić człowieka przed koronawirusem? Niestety nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić, czy maseczki są wystarczającą ochroną przed zagrożeniem. Wiemy natomiast, że stanowią one świetną barierę ochronną – to właśnie dzięki maseczkom i przyłbicom zyskujemy pewność, że odruchowo nie dotkniemy swoich twarzy brudnymi rękami. W ten sposób znacząco minimalizujemy ryzyko przedostawania się nieproszonych gości do okolic naszych ust i nosów. Ochrona twarzy niewątpliwie zmniejsza szansę na „zaproszenie” wirusa do organizmu, a odpowiednia higiena z całą pewnością może jedynie pomóc.

Jeśli zatem z jakiegoś powodu do tej pory nie stosowałeś ochrony twarzy, najwyższy czas się na to zdecydować! Uchronisz się wtedy nie tylko przed mandatem, ale być może także przed poważną chorobą, która może nieść za sobą przykre konsekwencje.