Kolonie nad morzem – najlepszy wybór

Morze, plaża, śpiew mew – składowe idealnych wakacji. Wypoczynek nad morzem jest uwielbiany przez większość polaków. Zwłaszcza przez dzieci, które kochają kąpiele w morzu oraz zabawy z piaskiem. Kolonie nad morzem są w lecie tymi najczęściej wybieranymi. Nic więc w tym dziwnego, że ofert nad morzem jest najwięcej do wyboru.

Dlaczego nad morzem?

Kolonie nad morzem są bardzo atrakcyjne z tego względu, że uczestnicy codziennie mają zajęcia na plaży. Klimat morski bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie. Powietrze nad morzem wolne jest od zanieczyszczeń i alergenów, a jednocześnie zawiera dobroczynne aerozole. Dodatkowo w drobinkach wody znajduje się mnóstwo minerałów takich jak brom, wapń, magnez oraz niezwykle cenny jod. Jest on niezbędny do utrzymania prawidłowych funkcji fizjologicznych. Kolonie nad morzem łączą aspekty zdrowotne z tymi rozrywkowymi.

Którą miejscowość nad morzem wybrać?

Niemalże w każdej miejscowości nad morzem Bałtyckim organizowane są kolonie. Najpopularniejsze kurorty to: Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Mielno, Łazy, Darłowo, Ustka, Rowy, Łeba, Władysławowo, Jastarnia, Hel, Jantar, Stegna. Każde z tych miejsc jest na swój sposób wyjątkowe. Kolonie nad morzem niezależnie od lokalizacji zapewniają moc atrakcji.

Kolonie nad morzem – dla kogo?

Kolonie nad morzem organizowane są dla dzieci w wieku 8-12 lat. Dostępne są jednak również oferty maluszkowe dla dzieci już od 6 roku życia. Grupy na koloniach nad morzem są kameralne, zwykle jest to około 8-10 osób.

Dziecko wyjeżdżające na taki wyjazd nie powinno bać się wody i fal, dlatego warto wcześniej choć raz wyjechać z dzieckiem nad Bałtyk i oswoić je z dużymi falami. Jednak wszystkim dzieciom generalnie się na nadbałtyckiej plaży podoba! Kolonie nad morzem są świetną opcją nad pierwszy wyjazd dziecka bez rodziców.

Małe grupy rówieśników, doświadczona kadra, bogaty program – dzięki tym elementom dziecko nie będzie miało czasu tęsknić za domem.

Pamiętajmy, że nad Bałtykiem jest najcudowniejszy piasek – drobniutki, czysty i nagrzany słońcem – pobyt na takiej plaży to cudowana uczta sensoryczna dla dziecka – dotyk piasku, odczuwanie jego ciepła, twarz smagana letnim, ciepłym wiatrem i pryskające fale – a do tego zapach morza i powietrze nasycone jodem. Kolonie nad morzem są dla każdego smyka, który chce przeżyć niepowtarzalną przygodę.

Jak zachęcić dziecko do wyjazdu na kolonie nad morzem?

Najprostszym sposobem będzie przejrzenie wspólnie ofert. Warto przedstawić dziecku, jakie atrakcje na nie czekają. Zdecydowanie trzeba pokazać dziecku zdjęcia miejsca, w którym realizowany będzie obóz, a także fotorelację z ubiegłych lat. Ważne jest aby dziecko zobaczyło dzieci w swoim wieku, niezwykle zadowolone i uśmiechnięte. To z całą pewnością zachęci je do wyjazdu. Wakacje spędzone z rówieśnikami będą strzałem w dziesiątkę.

Kolonie nad morzem, a tematyki.

Tematyk dla dzieci jest znacznie mniej niż dla młodzieży. Spowodowane jest to tym, że program dziecięcy jest bardziej ogólny. Najchętniej wybieranymi koloniami nad morzem są:

– kolonie przygodowe

– kolonie sportowe

– kolonie artystyczne

– kolonie survivalowe

– kolonie LEGO

– kolonie minecraft

– kolonie językowe

– kolonie z motywem z bajek/filmów (np. Harry Potter, Scooby Doo, Pan Kleks).

Program kolonii dla dzieci

Kolonie nad morzem charakteryzują się bogatym programem. Dzieci spędzają mnóstwo czasu na świeżym powietrzu. Codziennie kąpią się w morzu pod okiem kadry oraz ratowników, a także bawią się na plaży. Cały dzień wypełniony jest różnorodnymi i ciekawymi zajęciami. Zabawy integracyjne, animacje, zawody sportowe, konkursy, gry planszowe, ogniska, wspólne spacery, oglądanie zachodu słońca na plaży – to i wiele więcej czeka na uczestników kolonii nad morzem.

Podczas kolonii nad morzem Kogis dla dzieci przygotowano również świetne wycieczki. Uczestnicy kolonii w Łebie będą mieli okazję zwiedzić Łebę, zobaczyć słynne wydmy Słowińskiego Parku Narodowego oraz wyruszyć w rej statkiem. Z kolei Ci którzy wybiorą kolonię nad morzem w Łazach pojadą do Mielna, na Górę Chełmską w Koszalinie oraz do aquaparku. Świetna zabawa gwarantowana!

Ośrodki kolonijne nad morzem.

Kolonie nad morzem organizowane są w ośrodkach kolonijnych posiadających bogatą bazę rekreacyjną. Każdy taki ośrodek ma na swoim terenie boiska (do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki), place zabaw, świetlice, sale gimnastyczne, namioty, wiaty, mnóstwo terenu zielonego i coraz częściej basen. Dzięki temu nawet podczas niepogody zajęcia się odbywają. Ośrodki kolonijne są ogrodzone oraz monitorowane. Posiadają też duży parking, aby mógł podjechać autokar.

Pokoje zwykle są 2-4 osobowe. Wszystkie z łazienkami. Standard ośrodków z roku na rok jest wyższy. Wymagania klientów są większe, a więc właściciele muszą stawać na głowę aby uszczęśliwić turystów.

Ośrodki kolonijne zapewniają wyżywienie uczestnikom kolonii nad morzem. Zwykle jest są to 4 posiłki dziennie (śnidanie, obiad, podwieczorek oraz kolacja). Zwykle serwowana jest kuchnia domowa, po to aby dzieci mogły poczuć się jak w domu.

Kolonie nad morzem – gwarancja udanych wakacji

Kolonie nad morzem są najchętniej wybieranymi ze względu na bliskość do morza oraz plaży ale także ze względu na ciekawy i atrakcyjny program. Wakacje na morzem w gronie rówieśników to pewność dobrej zabawy. Kadra zatrudniana na koloniach nad morzem jest wykwalifikowana oraz doświadczona, a więc w pełni dopilnuje bezpieczeństwa wszystkich uczestników. Rodzice mogą być spokojni, podczas gdy ich pociechy przeżywają niesamowitą przygodę.