Atomic Cloud – narty dla kobiet

Austriacka marka Atomic istnieje od 1955 roku. Ze sprzętu produkowanego przez tą firmę korzystają skoczkowie narciarscy tacy jak Janne Ahonen, Tom Hilde, czy Thomas Morgenstern. Od 2018 roku producent pojawił się z serią Atomic Cloud.

Marka Atomic Cloud została stworzona z myślą o kobietach i ma ich charakteryzować. Nartom przypisuje się delikatność, harmonijność i piękny wygląd. Linia umożliwia dynamiczną i zwinną jazdę z krótkimi skrętami. W związku z uniwersalnością dają sobie radę również z dłuższymi, łagodniejszymi skrętami. Deski są taliowane, co oznacza, że mają wcięcie boczne. Narty należą do allround i slalomowych. Allround oznacza, że mają promień ok 12-13 m i długość od 150 do 175 cm i są stworzone dla narciarek, które cenią komfort i lekką jazdę. Drugi rodzaj – narty slalomowe cechuje promień ok. 11 -12 m i długość od 15 do 165 cm, mają szerokie dzioby i ciasny ślizg pod butem, co pozwala na krótki skręt.

Wyróżnia się następujące modele:

  • Atomic Cloud Eight – wybierają go zarówno początkujące jak i średniozaawansowane chcące dopiero spróbować lub już zafascynowane tym sportem kobiety, które cenią sobie komfort i nie mają czasu na ćwiczenia na siłowniach. Służą do jazdy rekreacyjnej i nie wymagają doskonałej techniki ani nakładu siły. Pozwalają na lekkie prowadzenie i dobrą zabawę. Cechują się niewielką wagą, za sprawą konstrukcji Full Cap. Full Cap jest gatunkiem konstrukcji deski, którą pokrywa laminat na wierzchu oraz na ściankach bocznych. Dzięki zastosowanej technologii są lekkie i wytrzymałe. Zastosowana konstrukcja dziobu Piste Rocker sprawia, że narty zachowują się stabilnie, jeżdżąc na krawędziach i osiągając większe prędkości. Wnętrze deski tzw. rdzeń zrobiony jest z pianki, która amortyzuje wstrząsy i uelastycznia. Profesjonalnie nazywa się to Densolite Core.
  • Atomic Cloud Nine – są twardsze od modelu Eight, ale również umożliwiają dobrą zabawę i komfort jazdy. Podobnie jak model wcześniej mogą nim jeździć panie początkujące jak i średniozaawansowane. Posiadają konstrukcję dziobu Piste Rocker oraz rdzeń wykonany z pianki, co oznacza, że sprzęt charakteryzuje się stabilnością i niewielką wagą. Pozwalają na bardziej energiczną jazdę za sprawą laminatu i odporności na wyginanie w poprzek.
  • Atomic Cloud Ten – zostały już stworzone dla bardziej zaawansowanych narciarek, które nie wyobrażają sobie bez narciarstwa życia. Posiadają system Arch Technology, który zapewnia ugięcie desek w każdym miejscu, aby lepiej dopasować się do podłoża. Dzięki temu użytkowniczka ma lepszą kontrolę nad nartami.
  • Atomic Cloud Eleven – również kobieta dobierająca ten model nart musi być w stopniu zaawansowanym. Są ekonomiczne i potrafią zarządzać włożoną energią. Nie odbiegają od całej serii swoją lekkością i stabilnością. Wymagają użycia większej siły i doświadczenia. Energia zostaje rozłożona oraz tłumione są wstrząsy dzięki technologii Light Woodcore, gdzie występuje rdzeń z lekkiego drewna. Konstrukcja Race Rocker pozwala na łatwiejszą jazde na krawędziach. Narty są dłuższe i osiągają o wiele większe prędkości.

Będziesz także zainteresowany:

https://twoje-narty.pl/narty/503-atomic-cloud-9-lithium-10-2018.html

https://twoje-narty.pl/narty/502-atomic-cloud-11-2018.html

  • bawariamotors.pl/bmw/nowe-samochody/bmw-serii-6-gran-turismo/