Oprogramowanie Rockwell Automation: jakie rozwiązania można wybrać?

Dobrze działające oprogramowanie jest na wagę złota. Na co można się tutaj zdecydować? Sprawdź poniżej, co mogą wybrać Klienci RAControls. Do ich dyspozycji są zaś rozmaite rozwiązania od Rockwell Automation.

Systemy automatyki są bardzo popularne. Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę, że dzięki nim praca na terenie danego przedsiębiorstwa może być wykonywana nie tylko wydajniej, dokładniej, ale także bezpieczniej. W skład takich systemów wchodzą rozmaite elementy. Są to m.in. sterowniki, czy czujniki. Wszystko powinno odpowiednio się ze sobą komunikować. Przy okazji ważne jest także zbieranie szczegółowych danych diagnostycznych. Jak pokazują statystyki, coraz więcej ludzi decyduje się na narzędzia wizualizacyjno-raportujące. W końcu dzięki nim można optymalnie wykorzystywać zaawansowane na tej płaszczyźnie rozwiązania. Bardzo popularne są zaś np. oprogramowania bazujące tylko i wyłącznie na jednej platformie. Dlaczego? Tak działające oprogramowania bardzo mocno skracają czas potrzebny na wdrożenie i zaimplementowanie gotowych rozwiązań.

Chcesz coś wybrać pod kątem nie tylko projektowania, ale także konfiguracji? W takiej sytuacji warto zdecydować się na oprogramowania od Rockwell Automation. Sporo osób koniec końców stawia na Studio 5000 Architect. Jest to bowiem zintegrowane środowisko inżynierskie.

Pozwala ono mocno skrócić czas potrzebny do zbudowania kompletnego systemu automatyki (który będzie bazował na sterownikach Logix oraz FactoryTalk View). Co istotne, to rozwiązanie umożliwia zarządzanie wieloma konfiguracjami i projektami środowiska Studio 5000. Wszystko może zaś odbywać się… z jednej lokalizacji. To nie koniec. Na co jeszcze można się zdecydować? Masz do wyboru takie rozwiązania, jak Studio 5000 View Designer, Studio 5000 Application Code Manager, Studio 5000 Logix Designer, Studio 5000 Logix Emulate, czy Studio 5000 Simulation Interface. Czym cechują się zaś poszczególne opcje w praktyce? Sporo cennych faktów na ten temat zostało przygotowane przez specjalistów na stronie internetowej https://racontrols.pl/bazawiedzy/oprogramowanie-rockwell-automation-przeglad-dostepnych-rozwiazan/. Znajdziesz tam opis tych rozwiązań plus wszystkie najbardziej istotne cechy, które przydają się w praktycznym zastosowaniu.

W ofercie znajdują się także oprogramowania służące na co dzień do wizualizacji i raportowania. Rockwell Automation gwarantuje tutaj spory wybór. Możesz np. zdecydować się na FactoryTalk View Studio. Jest to rozwiązanie dostępne w wersji Machine Edition. Dzięki niemu można np. swobodnie i szybko tworzyć aplikacje na panele operatorskie (pod kątem PanelView +). Dostępna jest także wersja narzędzia o nazwie Site Edition. Inne dostępne opcje to chociażby FactoryTalk ViewPoint, FactoryTalk Historian, czy ThinManager. A może interesuje Cię coś pod kątem stricte produkcji? RAControls ma sporo opcji do dyspozycji. Bardzo popularne, dobrze oceniane i zarazem funkcjonalne są takie warianty, jak FactoryTalk MaintenanceSuite, czy FactoryTalk AssetCentre. Co istotne, środowisko FactoryTalk View pozwala na stworzenie przejrzystego interfejsu pod względem pojedynczej maszyny oraz kompleksowego systemu, którego zadaniem będzie nadzorowanie działania całego przedsiębiorstwa.