Notariusz Katowice – jak uzyskać poświadczenie notarialne?

U notariusza załatwiamy różne rodzaje spraw. Najczęściej są one związane ze spadkami po zmarłych bliskich, darowiznami, sprzedażą bądź kupnem nieruchomości i tym podobnymi. Jednak pewna grupa ludzi pojawia się w biurach notarialnych również z innych powodów, a te omówimy za chwilę poniżej. Zakładamy, że jesteśmy w sytuacji, gdy potrzebujemy uzyskać poświadczenie notarialne, jak więc należy to zrobić?

Otóż na samym początku dobrze jest określić z jaką konkretnie sprawą mamy do czynienia. Powiedzmy, że zakupiliśmy samochód za granicą, przetłumaczyliśmy dokumenty na język polski i teraz chcemy auto zarejestrować w kraju, by móc się nim legalnie poruszać. Wydział komunikacji urzędu miejskiego bądź wojewódzkiego żąda od nas często wtedy poświadczenia notariusza, że dokumenty zgadzają się z pierwowzorem. Tutaj właśnie jest nam w tej całej sprawie potrzebny notariusz. Katowice jako jedno z największych miast Śląska posiadają mnóstwo kancelarii notarialnych, do których możemy się zgłosić z taką sprawą. Warto jednak na początku zrobić dwie rzeczy: sprawdzić czy notariusz jest zaufany, czy ma dobre opinie, oraz druga rzecz: zadzwonić do biura i spytać, czy u danej osoby załatwimy taką sprawę, ponieważ nie każdy notariusz może wydawać takie poświadczenia.

Gdy już wszystko jest umówione, musimy przygotować dokumenty. Zabieramy ze sobą komplet i przedstawiamy urzędnikowi. Dlatego tu jest bardzo ważne, by notariusz budził u nas zaufanie. Inaczej trudno będzie nam przekazać mu do rąk własnych bardzo poufne dokumenty, które zawierają nie tylko nasze wrażliwe dane, ale często także obcokrajowca, od którego zakupiliśmy tytułowy samochód. Pamiętajmy więc, by dobrze poszukać kancelarii notarialnej i wybrać taką, która ma dużo pozytywnych opinii. Nawet jeśli musielibyśmy dłużej czekać na załatwienie sprawy lub więcej zapłacić, to najważniejszy jest tutaj pewny notariusz. Katowice mogą się poszczycić posiadaniem bardzo wielu kancelarii i biur notarialnych najwyższej klasy, które są szanowane nie tylko w mieście, ale również w całym kraju. Wybierają jedno z nich możemy być pewni, że będziemy obsłużeni profesjonalnie, a wszystko będzie w pełni bezpieczne.

Pamiętajmy, że załatwienie wszystkich spraw trochę trwa, dlatego przygotujmy się do tego nieco wcześniej. Umówmy wizytę już wtedy, gdy dokonamy transakcji zakupu, lub nawet jeszcze wcześniej. Możemy po prostu zadzwonić do kancelarii i zapytać, czy w najbliższym czasie będą wolne terminy i zaocznie jeden z nich sobie zarezerwować. Nie będziemy musieli potem robić wszystkiego na ostatnią chwilę i na złamanie karku.

Na stronie http://onichimowski.pl/  znajdziesz więcej szczegółów dotyczących usług notarialnych w Katowicach

 

Możesz też wejść na stronę http://www.moim-zdaniem.com/jak-powinien-pracowac-zaufany-notariusz-katowice/ by przeczytać podobny artykuł.

  • janki.bmw-bawariamotors.pl/